Grupa Komputronik

Benchmark

Benchmark.pl jest najstarszym i czołowym polskim serwisem działającym w obszarze nowych technologii, o tematyce komputerowej. Serwis powstał w czerwcu 1997 roku. Zapoczątkowany jako platforma dla użytkowników fascynujących się sprzętem komputerowym i testujących wydajność swoich podzespołów, wraz ze wzrostem czytelników serwis rozwijał kolejne działy: aktualności, testy i recenzje, dział porad, największy w Polsce i najobszerniejszy zbiór benchmarków. Jako pierwszy w Polsce uruchomił również dział mini-recenzji, w którym czytelnicy mogli zamieszczać własne testy i recenzje.

Dziś benchmark.pl jest źródłem najświeższych informacji z rynku IT. Serwis skierowany jest do początkujących użytkowników, pasjonatów, hobbystów, oraz zawodowców i profesjonalistów. Na łamach benchmark znajdziecie przede wszystkim:

 • Aktualności - codziennie świeże informacje z kraju i ze świata z rynku IT. Aktualności z dziedziny bezpieczeństwa, biznesu, gamingu, informacje i komunikaty prasowe, relacje z ważnych wydarzeń, opinie ze sklepów internetowych, recenzje z polskiej sieci, ciekawostki techniczne, najnowsze sterowniki i przydatne pliki, wywiady z ekspertami i interesującymi ludźmi w branży IT.
   
 • Atrakcyjne konkursy z nagrodami i plebiscyty

 • Testy i recenzje - recenzje najnowszych produktów pojawiających się na rynku, testy porównawcze, krótkie rzuty okiem na interesujące produkty, felietony i dyskusje, poradniki dla początkujących, artykuły techniczne.
   
 • Mini-recenzje - recenzje, testy, poradniki, felietony i inne artykuły opracowane przez użytkowników serwisu. Inni użytkownicy serwisu mogą oceniać teksty i komentować publikacje.
   
 • Rankingi - zbiór wyników wydajności komputerów i jego elementów, połączony z obszerną bazą podzespołów. Miejsce w którym użytkownicy serwisu mogą zamieszczać swoje testy sprzętu, oraz porównywać wyniki.
   
 • Poradnik - pytania od czytelników dotyczące problemów ze sprzętem, optymalizacji wydajności, wyboru odpowiedniego sprzętu, itp, na które inni użytkownicy serwisu mogą odpowiadać. 
  Największą zaletą działu Poradnik jest klasyfikowanie problemów i pytań, umożliwiające szybkie i łatwe odnalezienie konkretnego typu problemu, kategorii sprzętu lub producenta. Za dobre rozwiązania przyznawane są oceny i punkty, wymienialne na atrakcyjne gadżety.
   
 • Pliki - najnowsze sterowniki i aplikacje, które można ściągnąć z sieci. Sekcja 'Ważne pliki', czyli sterowniki i aplikacje na które redaktorzy i fachowcy zwracają szczególną uwagę.
   
 • Forum - miejsce do swobodnych i nieskrępowanych dyskusji dla użytkowników serwisu.
   
 • Użytkownicy serwisu - użytkownicy którzy dołączyli do serwisu, otrzymali status zaawansowany (komentarze nie są moderowane), mają na swoim koncie najwięcej punktów, zamieścili najwięcej komentarzy itp. Najpopularniejsze kategorie produktów oraz najpopularniejsi producenci. Możliwość wyszukiwania użytkowników według posiadanych elementów zestawu komputerowego.
   
 • Moja strona - indywidualna strona każdego użytkownika serwisu: dane ogólne, specjalizacje, ulubieni producenci, znajomi, ulubione strony, posiadane zestawy komputerowe, lista zamieszczonych recenzji, problemów, aktualności, komentarzy.
   
 • Zestawienie GPU - obszerna baza procesorów kart graficznych, pozwala na porównywanie układów i kart  wybranych producentów. Specyfikacja chipów, teoretyczna wydajność i inne przydatne informacje.
Władze spółki:
Sławomir Komiński - Prezes Zarządu
Wojciech Kiełt – V-ce Prezes Zarządu

www.benchmark.pl
Copyright © 1998-2017 by Komputronik S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.